• sns01
 • sns04
 • sns03
банер 1-2
банер
банер

нашите проекти

Широко се користи во националната одбранбена опрема, полицијата за јавна безбедност, воздушната, поморските бродови, офшор нафта, спортската опрема, зајакнувањето на оптичките кабли, итн.

 • Што правиме

  Што правиме

  Нашите главни производи се PE UD ткаенина изработена од UHMWPE влакна.

 • Нашата сила

  Нашата сила

  Ќе стане голема домашна производствена база на ПОЛИЕТИЛЕНСКИ влакна со висока молекуларна тежина и нејзините производи низводно.

 • Контактирајте не

  Контактирајте не

  Стана меѓународно реномиран снабдувач на влакна со високи перформанси и неговите производи низводно.

Вести
 • Објаснети осумте карактеристики на PE UD Fabric Ткаенината PE UD, позната и како полиетиленска еднонасочна ткаенина, е разновиден материјал кој е широко користен во различни индустрии поради неговите исклучителни карактеристики.Без разлика дали се работи за заштитна опрема, оклоп или дури и апликации со високи перформанси, разбирањето на уникатните карактеристики што ја сочинуваат оваа ткаенина е од суштинско значење.Во оваа статија ќе навлеземе во ЈП УД фабри...
 • Истражете ги карактеристиките на UHMWPE и неговите разновидни апликации Истражете ги карактеристиките на UHMWPE и неговите разновидни апликации Полиетиленот е најчесто користената пластика во светот, но како да знаете дали тоа е вистинското предиво за вашата апликација?Размислете за атрибутите на полиетиленот со ултра висока молекуларна тежина (UHMWPE) - многу цврста подгрупа на полиетилен што има сила да тежи...
 • Полиетилен со ултрависока молекуларна тежина Полиетилен со ултрависока молекуларна тежина Weihong Jin, Paul K. Chu, во Encyclopedia of Biomedical Engineering, 2019 UHMWPE е линеарен полиолефин со повторувачка единица од - CH2CH2 -.UHMWPE од медицински степен има долги синџири со молекуларна маса од 2 × 106–6 × 106 g mol− 1 и е полукристал...
X
За нас
за-имг

Jiangsu Liujia Technology Co., Ltd. се наоѓа во Јанченг, прекрасен крајбрежен град на Жолтото Море.Основана во 2011 година, главно произведува висока јачина иполиетиленски влакна со висок модули нејзините производи низводно.

На површина од 133333.333333квадратни метрисо вкупна инвестиција од 500 милиони јуани, компанијата ќе стане голема домашна производствена база на полиетиленски влакна со висока молекуларна тежина и нејзините производи низводно.

Гледај Повеќе